Autor: Natalia Matejko

Realny wpływ na zarządzanie zmianą...

Jak realnie wpływać na zarządzanie zmianą w organizacji? Skoncentrujmy się na pracowniku i jego potrzebach… 💭

Naszą bazę stanowi Nowy Model Kirkpatricka:

• REAKCJA – Czy uczestnicy są zadowoleni z Twojego szkolenia?

• UCZENIE – Czy uczestnicy nauczyli się czegoś w ramach Twojego szkolenia?

• ZACHOWANIE – Czy uczestnicy zmienili zachowanie po szkoleniu?

• REZULTATY – Czy zmiana zachowań przyniosła efekty?

Nowy Model Kirkpatricka został dostosowany do oczekiwań współczesnego biznesu. Zakłada on, że programy szkoleniowe mogą realnie wpływać na zarządzanie zmianą w organizacjach. A zatem… Jak szkolić, aby korelować ścieżkę rozwojową z obszarami strategicznymi firmy?

POZIOM – REAKCJA

• SATYSFAKCJA Dowiedz się, czy uczestnicy są zadowoleni ze szkolenia.

• DOPASOWANIE Zastanów się, co zrobić, aby uczestnicy mieli możliwość zastosowania wiedzy i umiejętności w miejscu pracy.

• ZAANGAŻOWANIE Zwróć uwagę na aktywność oraz zaangażowanie w trakcie szkolenia.

POZIOM – UCZENIE

• WIEDZA Wiem to!

• UMIEJĘTNOŚCI Potrafię to zrobić teraz.

• POSTAWY Wierzę, że warto to zastosować w codziennej pracy.

• PEWNOŚĆ SIEBIE Myślę, że mogę to zrobić w pracy.

• MOTYWACJA Zamierzam zrobić to w pracy.

POZIOM – ZACHOWANIE

• ZACHOWANIA KLUCZOWE Zadbaj o to, aby wyszczególnić 3 – 4 zachowania kluczowe.

• STYMULATORY ZMIANY Wyszczególnij procesy i systemy, które wzmacniają, monitorują, zachęcają i nagradzają stosowanie kluczowych zachowań w pracy.

• UTRWALENIE ZMIANY Zwróć uwagę na ważną, kluczową rolę menadżerów.

POZIOM – REZULTATY

• WSKAŹNIKI WIODĄCE Wyszczególnij krótkoterminowe obserwacje i pomiary, które wskazują, że kluczowe zachowania są na właściwej drodze, aby pozytywnie wpłynąć na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów.

O Modelu Kirkpatricka, analizie potrzeb szkoleniowych oraz kompetencjach opowiadamy Wam szerzej w e-narzędziowniku #3, który będzie dostępny do pobrania tylko do 5 września❗️

POBIERZ E-NARZĘDZIOWNIK #3 🔗
Realizuj cele biznesowe firmy poprzez realną zmianę zachowań pracowników 📊
Bądź na bieżąco z naszym Linkedinem 💼