Szkolenia Innowacje w Edukacji

W Collegium Wratislaviense jesteśmy przekonani, że edukacja, zarówno szkolna jak i wyższa, ma na celu odkrycie i rozwój potencjału oraz stawanie się coraz lepszym człowiekiem – aż do bycia mistrzem. Mistrzem w konkretnej dziedzinie, ale przede wszystkim bycie mistrzem w sztuce życia.

Do spełnienia tego celu dobre intencje i wiedza teoretyczna – choć są warunkiem niezbędnym – same nie wystarczą. Potrzebne są konkretne, innowacyjne i kreatywne narzędzia, które pozwolą naszym uczniom i studentom skutecznie realizować edukacyjne i rozwojowe cele, by skutecznie dążyć do mistrzostwa. Z tego powodu proponujemy dwudniowe szkolenia, które doskonalą warsztat nauczycielski i tutorski rozszerzając go o innowacyjne metody i narzędzia, a także pozwalają czerpać satysfakcję z wykonywanej pracy. Warsztaty kierujemy do nauczycieli wszystkich szczebli, wykładowców akademickich oraz niezależnie działających edukatorów.

 

Gamifikacja i narzędzia IT

Badania naukowe pozwalają nam zrozumieć, dlaczego tak bardzo angażujemy się w gry i pokazują, jak możemy bazować na mechanizmach grywalizacji, by budować angażujące ćwiczenia dydaktyczne. Oprócz narzędzi gamifikacji na szkoleniu pokażemy ciekawe, darmowe i gotowe do użycia narzędzia IT… i nie chodzi tutaj o PowerPointa!

 

Wakacyjny warsztat dydaktyczno-metodyczny

Warsztat dydaktyczno-metodyczny to innowacyjny kurs rozwojowy dla nauczycieli na każdym szczeblu edukacyjnym. Uczestnictwo w tym dwudniowym szkoleniu, w całości prowadzonym aktywizującymi metodami warsztatowymi, da uczestnikom zestaw konkretnych i praktycznych rozwiązań, które pozwolą uatrakcyjnić ich zajęcia oraz lepiej zadbać o siebie w codziennej pracy nauczycielskiej.

Tutoring kariery

photo-smallest-square

Szkolenie obejmuje metody i narzędzia pomagające mądrze i uczciwie konstruować karierę zawodową – zarówno własną jak i swoich podopiecznych. M. Savickas określa ten proces mianem projektowania życia, wymagającym biograficznej refleksyjności, całożyciowego uczenia się oraz dostrojenia swojej tożsamości, predyspozycji zawodowych i wymogów rynku pracy. Idealną osią procesu projektowania życia jest metoda Tutoringu Kariery, osadzona na fundamencie rzetelnej i kompleksowej wiedzy z zakresu psychologii rozwoju, a także pragmatycznego spojrzenia na rynek pracy.

Szczegóły wkrótce!

placeholder

Strona www.cw.edu.pl korzysta z plików cookies w celach statystycznych. Ustawienia przechowywanych plików cookies możesz w każdej chwili zmienić (dowiedz się jak). Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek.