O przecenianiu i niedocenianiu

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem autorstwa trenera i eksperta Collegium, dr Grzegorza Grzegorczyka, pt.: „O przecenianiu tego, kim nie jesteś i niedocenianiu tego, kim jesteś”.

Stefek, jak to ostatnio z nim bywa, nie tryskał dobrym humorem. Właściwie to sprawiał wrażenie mocno przytłoczonego, co nawet jak na niego było stanem wskazującym na powagę sytuacji. Nie byłem zaskoczony, gdy okazało się w toku rozmowy, że Stefek poważnie obawia się utraty pracy w związku z nadchodzącymi zmianami w systemie szkolnym. Doświadcza stanów znajomych tym, którzy stają w obliczu zagrożenia.
– Zwolnią mnie, jak nic.
– Skąd wiesz? – starałem się dotrzeć do faktów.
– Bo do niczego jestem. Są lepsi ode mnie, a nawet oni też nie mogą być pewni etatu po zmianach. Tylko najlepsi zostaną, tego jestem pewien.
– Przecież jesteś wśród najlepszych. Jeśli chcesz, przypomnę ci: ostatnie wyróżnienie za koordynację konkursu o społeczeństwie obywatelskim, podziękowania od rodziców Hani i Julki za opiekę tutorską nad nimi w zeszłym roku szkolnym, nominacja do nagrody Dyrektora Szkoły za inspirujące zajęcia. I jeszcze nagroda za…
Stefek nie pozwolił mi kontynuować.

(…)

Artykuł ukazał się w najnowszym numerze Edukacji Pomorskiej (81).

placeholder

Strona www.cw.edu.pl korzysta z plików cookies w celach statystycznych. Ustawienia przechowywanych plików cookies możesz w każdej chwili zmienić (dowiedz się jak). Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek.