Collegium Wratislaviense wspiera organizacje i specjalistów w pracy metodą mentoringu. Niezależnie od rodzaju firmy to, co będzie decydować o jej sukcesie bądź porażce to są ludzie – od kierowników do szeregowych pracowników. Dlatego programy rozwoju kadry jak również przygotowania pracowników do pełnienia różnych ról są tak bardzo istotne. Mentoring to jedna z najefektywniejszych (nastawionych na praktykę) metod nauki, bazująca na partnerskiej relacji między mentorem a mentee ( pracownikiem). Jej celem jest rozwinięcie potencjału mentee i przygotowanie go do czekających wyzwań. Mentorami są osoby, które posiadają wiedzę, doświadczenie, cieszące się prestiżem i zainteresowane wspieraniem osób o mniejszym doświadczeniu. Mentor to przewodnik, doradca, konsultant, wspierający mentee w rozwoju kompetencji zarówno merytorycznych, zawodowych, jak i związanych z rozwojem osobistym. Mentor dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz buduje relację z mentee opartą na szacunku i zaufaniu.
Szkolenie jest skierowane do osób zainteresowanych udziałem w programach mentoringowych w swoich firmach i organizacjach. Na szkoleniu zostaną przedstawione założenia mentoringu jako metody oraz rola menteee w tym procesie. Oznacza to precyzyjnie określenie zarówno ram, w których będzie odbywał się mentoring jak i zakresu zadań, obowiązków i kompetencji, których będzie dotyczył. Głównym celem szkolenia jest poznanie mentoringu przez mentee. Poznanie założeń mentoringu i procesu mentorskiego a także zapewnienie wysokiej jakości wdrożenia mentoringu w firmie. Uczestnicy szkolenia:
Szkolenie ma formę interaktywnego warsztatu z elementami mini-wykładu prezentującego sprawdzoną i inspirującą wiedzę z zakresu mentoringu. Zamierzamy także pracować metodą harvardzkiego case study, wykorzystywać prace zespołowe oraz moderowaną dyskusję. Prowadzący zamierzają kłaść nacisk zarówno na przekazanie wiedzy i prowadzenie procesu nabywania umiejętności w częściach warsztatowych, jak również dbać o przestrzeń dla osobistej refleksji oraz wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami w zakresie realizowanego programu.
Mentoring jest wyjątkową metodą, która pozwala poprzez głęboki rozwój osobisty wzmocnić fundamenty działania organizacji. Mentoring jest używany do zrealizowanych różnych strategicznych celów firmy, takich jak:
Dzień 1
Dzień 2
Szkolenie dla Mentee może być realizowana jak osobne szkolenie lub jako część Pełnego Programu Wdrożenia Mentoringu w organizacji lub firmie.
Zapraszamy do współpracy. Program szkolenia realizowany w formie zamkniętej dla konkretnej instytucji. Czas trwania szkolenia 2 dni /16h szkoleniowych/ Terminy szkoleń oraz cenę za za dzień szkoleniowy ustalamy indywidualnie z zamawiającym.
W celu uzyskania większej ilości informacji zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami:
Kontakt do konsultantów -> SPRAWDŹ
Rekomenduję udział w Szkole Mentorów. Doceniam szerokie podejście CW do tematu jakim jest mentoring – od ‘jak być mentorem’ do ‘wdrażania mentoringu w organizacjach’. Do tego teoria, praktyczne modele, przykłady, inspiracje, ćwiczenia i wiele więcej. Warto!
Anna Wojciechowska, Talent Training
Rekomenduję Szkołę Mentorów prowadzoną przez Collegium Wratislaviense.
Jestem bardzo zadowolona z udziału w Szkole Mentorów. Było to dla mnie ważne szkolenie, ponieważ interesuję się Mentoringiem, jego skutecznością oraz możliwością zastosowania w różnych kontekstach. Szczególnie wartościowe było dla mnie odnoszenie się do indywidualnych przypadków i praca nad rzeczywistymi sprawami. Poznałam podstawowe mechanizmy wprowadzania Mentoringu w kulturę organizacji. Szkolenie pomogło mi zdefiniować Mentoring i wypracować plan wdrożenia w organizacji.
Rekomenduję również trenerów prowadzących szkolenie Marcina Szalę i Krzysztofa Słabonia. Posiadana i przekazywana przez nich wiedza była poparta przykładami z ich własnych doświadczeń i doświadczeń innych. O ich fachowości świadczy również umiejętność zbudowania takich relacji z uczestnikami, które umożliwiały w swobodny sposób prace nad często bardzo osobistymi kwestiami.
Polecam udział w Szkole Mentorów!
Izabela Mleczko, Prezes Stowarzyszenia Promocji Coachingu