Szkolenia dla Uczelni

W Collegium Wratislaviense rozumiemy, jak ważna jest zmiana. Nie ta zależna od czynników zewnętrznych, lecz ta, która zależy od nas samych. Aby w należytym stopniu zapoznać Państwa z specyfiką wdrażania tutoringu w Państwa Instytucji przygotowaliśmy jednodniowy program wprowadzenia do tutoringu, w efekcie którego uczestnicy poznają założenia tutorignu, dowiedzą się czym jest edukacja spersonalizowana oraz poznają przykładowe narzędzia tutorskie. W efekcie będą mogli zdecydować, czy droga rozwoju oparta na tutoringu jest tym, czego potrzebują.

Collegium Wratislaviense realizuje następujące tematy szkoleń dla uczelni wyższych:
– Wprowadzenie do tutoringu
– Wprowadzenie do tutoringu z rozwijaniem talentów
– Wprowadzenie do tutoringu z rozwijaniem potencjału naukowego
– Grywalizacja i narzędzia IT
– Wystąpienia Publiczne
– Metody aktywne w pracy wykładowcy akademickiego
– Komunikacja w edukacji
– Techniki prowadzenia zajęć dydaktycznych
– Rozwijanie twórczego potencjału studentów
– Myślenie projektowe (Design thinking)
– Learning by doing
– Warsztaty z kreatywności
– Media społecznościowe w edukacji
– Innowacyjny nauczyciel
– Neurodydaktyka
– Nauczanie problemowe (Problem Based Learning)
– Blended Learning
– Case teaching, czyli wykorzystanie studium przypadku w procesie dydaktycznym na uczelni
– Innowacyjny dydaktyk w zróżnicowanym środowisku
– Flipped education w pracy dydaktyka na wyższej uczelni

 

Dla kogo?

  • uniwersytetów i szkół wyższych (tutoring akademicki),
  • instytucji edukacyjnych i innych organizacji.

Zespół

Zobacz cały zespół

Pierwszy krok do Certyfikowanej Szkoły Tutorów!


8-godzinny program szkoleniowy ma na celu zapoznanie uczestników z założeniami tutoringu i dobrymi praktykami oraz wyposażenie ich w przykładowe narzędzie tutorskie niezbędne do pracy z podopiecznymi.

Jednodniowe szkolenie umożliwia kontynuowanie Certyfikowanej Szkoły Tutorów w pełnym wymiarze 64h, która zakończona jest certyfikacją tutorską uczestników, placówki oraz szeregiem profesjonalnych konsultacji z naszymi trenerami, skutkującymi systemowym wdrożeniem tutoringu do Uczelni.

To Państwo decydują o temacie i formule programu! Istnieje możliwość dostosowania programu szkoleniowego do Państwa potrzeb i specyfiki.

 

Program realizowany w formie zamkniętej dla konkretnej instytucji.

Terminy szkoleń oraz cenę za za dzień szkoleniowy ustalamy indywidualnie z zamawiającym.

W celu uzyskania większej ilości informacji zachęcamy do kontaktu:

Dyrektor ds. szkoleń Damian Godlewski

damian.godlewski@cw.edu.pl tel. 799 336 113

 

Rekomendacje szkoleń wdrożeniowych

Profesjonalne podejście i doświadczenie Prowadzących pozwoliły odnaleźć się w zagadnieniu tutoringu zarówno nauczycielom akademickim z dużym stażem, jak i rozpoczynającym swoją karierę dydaktyczną doktorantom.
Szkolenie umożliwiło uczestnikom nie tylko poznanie praktyk tutorskich , ale również dostrzec osobistą rolę w procesie kształcenia i rozwijania potencjału studentów. Wszyscy uczestnicy wysoko ocenili szkolenie podkreślając jego atuty. Najważniejszym jednak świadectwem jest wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce.
Dr Ewa Szymczak, Prodziekan ds. Kształcenia, Uniwersytet Gdański

Program szkolenia obejmował wszystkie etapy pracy tutorskiej. Poznaliśmy proces odkrywania potencjału podopiecznych i przećwiczyliśmy przebieg kolejnych tutoriali. W odpowiedni sposób zbilansowano teorię z praktyką, przez co nie odczuwaliśmy znużenia, zyskując konkretną wiedzę.
Zostaliśmy wyposażeni w narzędzia, które wykorzystujemy w pracy tutorów. Materiały, które otrzymaliśmy, uwzględniały specyfikę naszej szkoły. Wykwalifikowani trenerzy w profesjonalny sposób, wykorzystując różnorodne metody, przekazywali nam wiedzę i moderowali ćwiczenia, które podsumowywały tematykę kursu.
Collegium Wratislaviense to instytucja, która w profesjonalny i kompleksowy sposób realizuje cele szkoleniowe. Collegium stwarza możliwość rozwoju zawodowego i osobistego, dbając przy tym o komfort nauki i odpowiednią atmosferę.
Mgr inż. Marzanna Nowacka-Duda, dyrektor ZS nr 6 we Wrocławiu

Zaufali nam:

z01
z04
z04
z04
z05
z05a
z06
z07
z08
z09
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z16
z17
z18
z19
z20
z22
z22
z22
z22
z22
z22
z22
z22
z22

Strona www.cw.edu.pl korzysta z plików cookies w celach statystycznych. Ustawienia przechowywanych plików cookies możesz w każdej chwili zmienić (dowiedz się jak). Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek.