Monika Czyżewska

placeholder-tutor

Monika Czyżewska

Tutorka i trenerka w Collegium Wratislaviense oraz adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Doświadczenie

Monika pracuje jako adiunkt w Katedrze Polityki Edukacyjnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. W przeszłości była współpracowniczką i wolontariuszką Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” i Fundacji Dzieci Niczyje. Współorganizowała spotkania Praskiej Sieci Pomocy Dzieciom – prekursorskiej grupy profesjonalistów działających na warszawskiej Pradze, poszukujących optymalnych rozwiązań w obszarze pomocy dzieciom krzywdzonym. Czynna uczestniczka wielu konferencji i autorka kilkunastu publikacji naukowych. Jako tutorka pracowała w programie „Tutor” Fundacji „Dorastaj z Nami” oraz w „Akademii Liderów” Fundacji Świętego Mikołaja.

Edukacja

Jest absolwentką politologii (specjalność: polityka społeczna) na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Zarządzania Organizacjami Pozarządowymi Collegium Civitas, jest doktorem nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Zawodowo zainteresowana rozwojem społeczeństwa obywatelskiego, zapobieganiem krzywdzeniu dzieci oraz przemianami kultury uczenia się w polskiej szkole.

Osobiście

Hobbistycznie – przewodniczka po Warszawie, szczególnie zainteresowana architekturą starych kamienic i ogrodów, poszukiwaczka przyjaznych przestrzeni publicznych. Amatorka radiowej „Dwójki”.

Strona www.cw.edu.pl korzysta z plików cookies w celach statystycznych. Ustawienia przechowywanych plików cookies możesz w każdej chwili zmienić (dowiedz się jak). Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek.