Założycielami Collegium są wrocławscy przedsiębiorcy Piotr Czekierda i Piotr Kolbusz. W projekty realizowane dla partnerów biznesowych angażuje się bezpośrednio co najmniej jeden z założycieli. Biznesowe doświadczenie partnerów pozwala lepiej zrozumieć potrzeby i cele, jakie stawiają sobie nasze klienci. Jednym z kluczowych elementów sukcesu w procesie uczenia się mentoringu jest kontakt z autorytetami w swojej dziedzinie.
Na specjalne życzenie klientów angażujemy do naszych projektów szkoleniowo-rozwojowych wybitnych menedżerów i ekspertów, którzy na co dzień nie są dostępni na rynku szkoleniowym. Sesje Executive Mentoring są cenione przez organizacje, które chcą zapewnić swoim pracownikom specjalną dawkę inspiracji i biznesowego doświadczenia.
Zobacz więcejW czasach obfitości oferty szkoleniowej decydujące znaczenie ma jakość pracy trenerów oraz know-how instytucji szkoleniowej. W Collegium możemy poszczycić się niezwykle wysokim poziomem satysfakcji uczestników naszych szkoleń z zakresu mentoringu. To m.in. wynik profesjonalnego przygotowania zespołu Collegium. Nasze kompetencje potwierdzają takie instytucje jak: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Szkoła Trenerów Elżbiety Sołtys, Akademia Leona Koźmińskiego, Stowarzyszenie Trenerów i Konsultantów MATRIK, a także IESE Business School, Oxford University, czy Stanford University.
Wyniesiony z tych doświadczeń sposób prowadzenia przez nas szkoleń i programów szkoleniowych zyskał wysokie uznanie wśród uczestników: „Szczególnie wartościowe było dla mnie odnoszenie się do indywidualnych przypadków i praca nad rzeczywistymi sprawami. Poznałam podstawowe mechanizmy wprowadzania mentoringu w kulturę organizacji. Szkolenie pomogło mi zdefiniować mentoring i wypracować plan wdrożenia w organizacji” - mówi jedna z uczestniczek Szkoły Mentorów.
Piotr Czekierda, współzałożyciel Collegium, pełnił także rolę mentora w wiodącym programie akceleracyjnym MIT Enterprise Forum Poland.
Zobacz więcejStaramy się wyznaczać wysokie standardy mentoringu w Polsce. Trenerzy Collegium są współautorami głównej publikacji branżowej "Mentoring. Teoria, praktyka, studia przypadków", która została m.in. nominowana w konkursie na najlepszą książkę trenerów biznesu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu.
Wkrótce, we współpracy z naszymi partnerami biznesowymi, planujemy publikację kolejnych artykułów, w których dzielimy się naszą wiedzą, pomysłami oraz doświadczeniem ostatnich sukcesów. Budowanie i oferowanie sprawdzonej wiedzy i rozwiązań to jedna z naszych przewag docenianych przez biznes i organizacje, z którymi współpracujemy.
Zobacz więcejNasze projekty dla biznesu przygotowujemy bardzo starannie. Wiele uwagi poświęcamy poznaniu potrzeb szkoleniowych firm, z którymi współpracujemy, starając się, aby mentoring wspierał cele zarówno operacyjne, jak i strategiczne. Dzięki pełnemu zaangażowaniu, energii, jaką wnosimy do organizacji, wnikliwości, a przede wszystkim osiąganym rezultatom nasi partnerzy zapraszają nas do długofalowej współpracy. W ostatnim czasie jesteśmy stałym partnerem jednego z największych projektów mentoringowych w Polsce, który realizuje ENEA.
W ramach tego programu Collegium kompleksowo wdrażało mentoring na kilku szczeblach: szkoleniach dla zarządu, menedżerów oraz szeregowych pracowników technicznych, którzy uczyli się, jak przy pomocy narzędzi mentorskich skuteczniej wdrażać młodych pracowników do swoich zadań. W programie wzięło udział w sumie 215 pracowników. Kompetencje i zaangażowanie trenerów Collegium Wratislaviense zostały docenione przez członka Zarządu Spółki, Jakuba Kamyka: „Szkolenia oceniliśmy bardzo wysoko, zarówno pod względem zrozumienia naszych potrzeb, autorskich materiałów i narzędzi Collegium Wratislaviense, jak i spójności całego programu.
Trenerzy łączyli w sobie wysoki profesjonalizm, dążenie do celu i otwartość na dynamikę pracy w różnorodnej grupie. Collegium kładzie duży nacisk na wdrożenie mentoringu oraz trwałość jego rezultatów - to bardzo istotny czynnik przy ocenie inwestycji szkoleniowej. Widząc dobre efekty programu, zdecydowaliśmy się rozszerzyć współpracę z Collegium w zakresie wdrażania mentoringu w Grupie”.
Nawiązując współpracę z partnerem biznesowym, od samego początku staramy się przygotowywać rozwiązania dostosowane do jego celów i specyficznych potrzeb. To podejście odróżnia nas od masowych produktów szkoleniowo-rozwojowych i pozwala rzeczywiście wesprzeć ważne procesy realizowane przez biznes.
Zobacz więcejJesteśmy jednymi z pionierów mentoringu w Polsce. W 2011 roku zrealizowaliśmy jeden z pierwszych w Polsce kompleksowych programów mentoringowych dla Grupy Black Point, którego celem było wzmocnienie integracji pomiędzy spółkami tworzącymi Grupę. Doświadczenie współpracy z Collegium Wratislaviense wysoko oceniła Kamila Yamasaki, prezes Black Point: „Collegium Wratislaviense tworzą ludzie, którzy budzą szacunek; wiedzę teoretyczną łączą z praktycznymi pomysłami i narzędziami oraz wielkim zaangażowaniem. Projekt «Mentoring w Grupie Black Point» oceniam jako dobrą inwestycję: dodał nam energii, wzmocnił zaangażowanie i motywację pracowników”.
O sukcesach tego programu mentoringowego mówiliśmy m.in. na I Best Practice Forum Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu, a lider projektu Piotr Czekierda wziął udział w międzynarodowym programie rozwojowym z zakresu mentoringu obejmującym Francję, Hiszpanię, Włochy, Słowenię i Polskę. W 2012 roku zorganizowaliśmy pierwszą w Polsce otwartą Szkołą Mentorów, której doświadczenia wciąż rozwijamy. W jej ramach dzieliliśmy się naszymi założeniami dotyczącymi tej metody i konkretnymi narzędziami, które stosujemy w programach mentoringowych. To połączenie zostało docenione przez jej uczestników: „Doceniam szerokie podejście CW do tematu, jakim jest mentoring - od ‘jak być mentorem’ do ‘wdrażania mentoringu w organizacjach’. Do tego teoria, praktyczne modele, przykłady, inspiracje, ćwiczenia i wiele więcej. Warto!” - mówi jedna z uczestniczek Szkoły Mentorów Biznesu.
Zakończone powodzeniem pierwsze programy mentoringowe, które zaoferowaliśmy na polskim rynku, otworzyły nam drogę do kolejnych projektów.
Zobacz więcejSatysfakcja klientów, poczucie rzeczywistego rozwoju oraz zwrot z inwestycji to kluczowe kryteria, jakimi kierujemy się, realizując projekty szkoleniowo-rozwojowe. Od samego początku współpracy z klientami dokumentujemy i analizujemy postęp w realizacji założonych celów. Wspólnie ustalamy kryteria efektywności. Dzięki stałemu kontaktowi z uczestnikami i koordynatorami projektów dysponujemy wiarygodnymi ocenami naszej pracy. Nie boimy się także trudnych i ambitnych wyzwań. Jednym z bardziej wymagających projektów, który zrealizowaliśmy, było szkolenie dla mentorów Centrum Techniki Morskiej, ważnego polskiego ośrodka badań i rozwoju, które zostało wysoko ocenione przez Zarząd Spółki: „Wybór właściwego oferenta był dla nas bardzo ważny: mieliśmy świadomość, że uczestnicy szkolenia to wymagający profesjonaliści, których czas jest bardzo cenny. Collegium Wratislaviense potrafiło sprostać wysokim standardom, jakie stawiamy sobie w naszej pracy i których oczekujemy od naszych partnerów”.
Na życzenie klientów, którzy rozważają realizację wspólnych projektów z Collegium Wratislaviense, przedstawiamy referencje naszych dotychczasowych klientów.
Zobacz więcejSą rzeczy, których nie sposób nauczyć się tylko z książek. Świetnym mentorem można zostać wtedy, gdy samemu miało się świetnego mentora i osobiście doświadczyło się długofalowych efektów funkcjonowania w kulturze mentoringu. Skuteczność podejścia Collegium w dużym stopniu opiera się na osobistym doświadczeniu uczestnictwa w przemyślanych procesach mentoringowych naszych trenerów i mentorów. Struktura procesu, wartości, metodologia spotkań, stosowane narzędzia, motywowanie i wywieranie pozytywnego wpływu, atmosfera - tym wszystkim może różnić się mentoring i „mentoring”.
Przygotowywaliśmy się do roli mentorów, ucząc się od wybitnych specjalistów oraz instytucji i współpracując z nimi, m.in. IESE Business School, MISH, Oxford University, MIT Enterprise Forum, czy Stanford University. Obok kompetencji to właśnie osobiste doświadczenie life changing education pozwala nam z pasją realizować programy mentoringowe.
Zobacz więcejStrona www.cw.edu.pl korzysta z plików cookies w celach statystycznych. Ustawienia przechowywanych plików cookies możesz w każdej chwili zmienić (dowiedz się jak). Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek.