cover-poziom2

Mentoring

Programy z zakresu mentoring

Zobacz wszystkie programy

Aktualności

Zobacz więcej aktualności

Strefa Wiedzy z dziedziny Mentoring

Zobacz więcej artykułów

Czym jest mentoring?

Mentoring to jedna z najefektywniejszych (nastawionych na praktykę) metod nauki, inspirująca się relacją mistrz-uczeń. Jej celem jest rozwinięcie potencjału mentee i przygotowanie go do czekających wyzwań. Mentor to doradca, konsultant wspierający mentee w rozwoju kompetencji, zarówno merytorycznych, jak i związanych z rozwojem osobistym. Mentor inspiruje, stymuluje do działania i przewodzi. Pomaga mentee w refleksji nad swoim działaniem i stawianymi celami. Wzmacnia go w podążaniu wybraną przez niego drogą samorealizacji.

Mentoring stosowany jest z powodzeniem na świecie w różnego rodzaju środowiskach: biznesowym, akademickim, obywatelskim. W Stanach Zjednoczonych aż 71% firm z listy Fortune 500 stosuje mentoring. Metoda ta coraz szybciej zdobywa również zwolenników wsród polskich przedsiębiorców i pracowników różnych organizacji.

W czasach, gdy masowe formy edukacji i szkoleń stają się niewystarczające, coraz więcej organizacji, szczególnie biznesowych, zainteresowanych jest wdrożeniem mentoringu do własnej kultury organizacyjnej i poszukuje wsparcia w tym zakresie. Mentoring wzmacnia kulturę organizacyjną, ułatwia przepływ wiedzy i doświadczenia w ramach organizacji oraz ogranicza koszty związane z korzystaniem z zewnętrznych szkoleń. Korzyści z mentoringu odnoszą także sami mentorzy: dzięki niemu kształtują swoje umiejętnosci przywódcze, wzrasta ich prestiż zawodowy, a często również, jak pokazują badania, szansa na awans. Profesjonalne przygotowanie mentorów jest jednym z kluczowych czynników powodzenia relacji mentoringowej.W Collegium Wratislaviense uczymy konkretnego know-how, jak wdrożyć mentoring i uczynić go skutecznym.

Historie sukcesu

Szczególnie ważne i wartościowe były dla mnie duch mentoringu i goście opowiadający o swoich doświadczeniach. Udział w Szkole dał mi wiedzę i inspiracje.

Julia Reguła – Learning &Development Supervisor w Capgemini

Rekomenduję udział w Szkole Mentorów. Doceniam szerokie podejście CW do tematu jakim jest mentoring

Anna Wojciechowska, Talent Training

Zespół trenerów

Zobacz cały zespół

Strona www.cw.edu.pl korzysta z plików cookies w celach statystycznych. Ustawienia przechowywanych plików cookies możesz w każdej chwili zmienić (dowiedz się jak). Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek.