Autor: Natalia Matejko

Tutorski kanon na XXI w. – nudny schemat czy mapa drogowa na życie? 🗺

W XXl wieku zwracamy większą uwagę na to, co służy lub szkodzi zdrowiu, środowisku czy relacjom międzyludzkim. Nie boimy się udzielać i przyjmować dyrektywnych wskazówek, tj.:

💭 jedz owoce, nie jedz żywności wysoko przetworzonej, bo to szkodzi zdrowiu;

💭 jedź rowerem, nie lataj samolotem, bo to szkodzi środowisku;

💭 zadbaj o bliskich, odłóż telefon, bo to szkodzi relacjom…

Czy podobne wskazówki są możliwe w sferze strawy intelektualnej: czytaj to i słuchaj tego, a tego nie, bo to szkodzi? Czy takie wskazówki mogłyby być drogowskazem na kryzysy, z którymi mierzy się współczesny świat?

Na jubileuszowym, X Międzynarodowym Kongresie Tutoringu zadamy ważne pytanie – czy istnieje kanon tutorski? Czy możliwe jest sformułowanie listy 10 książek, które powinien przeczytać każdy tutor lub każdy podopieczny? Albo listy 10 filmów, dzieł muzycznych, czy nawet gier komputerowych, które warto omówić z podopiecznym niezależnie od tego, nad jakim obszarem pracujemy i jakie cele stawia sobie uczeń?

Największe tutorskie wydarzenie w Polsce to okazja do postawienia trudnego, a zarazem bardzo ważnego pytania o wolność, inspirację, wartości, granice. Właśnie dlatego zaprosimy gości z Polski oraz zagranicy, którzy podzielą się z nami swoimi kanonami oraz dobrymi praktykami wynikającymi z wieloletnich doświadczeń. Gama niezwykłych osobowości umożliwi nam również analizę prezentowanych podejść – czy są one nudnym schematem czy mapą drogową na życie?

Zapraszamy do zapisów na X Międzynarodowy Kongres Tutoringu!