UDOSTĘPNIJ

W świecie szkoleniowym, tutoring to nie tylko metoda czy technika, to przede wszystkim wyjątkowe podejście do rozwoju z drugim człowiekiem. Towarzyszymy naszym podopiecznym w ich drodze do rozwoju, napotykając ich potencjał i wspierając ich wysiłki życzliwością oraz otwartością. Tutoring nie polega na przytłaczaniu drugiej osoby wiedzą, ale na dzieleniu się z nią zasobami w taki sposób, jaki jest dla niej najbardziej wartościowy. Jesteśmy jak silny partner, gotowy pomóc w odkrywaniu nowych możliwości i rozwijaniu mocnych stron. Nasza relacja z uczestnikiem szkolenia koncentruje się na umiejętnym wykorzystaniu ich potencjału, zwracając uwagę na mocne strony i skupiając się na nich. Spotkanie dwóch osób w ramach tutoringu to nie tylko wymiana wiedzy, to także szansa dla jednej strony, by nauczyć się czegoś nowego i rozwinąć się, mając przy sobie partnera, który potrafi coś więcej, coś innego. Nasze doświadczenie, wiedza i gotowość do dzielenia się nimi są dostępne dla drugiej osoby w sposób elastyczny, dostosowany do jej potrzeb. Tutoring to również wspólne myślenie, rozmawianie i zadawanie pytań, przyglądanie się wspólnie różnym aspektom, szukanie odpowiedzi na pytania. Wszystko to oparte jest na relacji mistrz – uczeń, gdzie bezpieczeństwo i zaufanie są kluczowe. Razem, jako mentorzy, iście otwieramy drzwi do możliwości rozwoju, wspólnie podążając ścieżką do sukcesu.

tutoring, czyli...?

Czy tutoring stanie się odpowiedzią na zmianę w kierunku „from teaching to learning” oraz na postulaty „student-centered learning”? Czy mamy szansę na spersonalizowaną edukację na każdym poziomie nauki i edukacji?

TUTORING, czyli…?

Więcej o tutoringu z perspektywy 3 naszych trenerów, przeczytacie w Przeglądzie Pedagogicznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Jest to artykuł w formie wywiadu przeprowadzonego przez naszą Absolwentkę – Dagmarę Kolasę z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Przeczytaj wywiad z trenerami Collegium w czasopiśmie „Przegląd Pedagogiczny” (s. 122)

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z TUTORINGU

  • rozwinięcie i pogłębienie umiejętności komunikacyjnych – rozwój osobisty tutora

  • motywacja do rozwijania różnych tematów naukowych – otwartość na nowe zainteresowania (Podczas tutoriali trafiam na obszary, które znam nieco mniej.)

  • poczucie szczęścia, tożsamości, spełnienia, siły

  • realny kontakt z uczniem/studentem (Ja poznaję studenta wraz z jego marzeniami, oporami, sposobami nauki i pracy.)

  • tutoring może być lekarstwem na wypalenie zawodowe (Ja przychodzę na zajęcia z grupą, 3⁄4 tej grupy nie wie po co na nich jest lub w ogóle nie chce na nich być, na tutoringu mam zupełnie inną sytuację.)

  • cieszenie się witalnością, poszukiwanie bodźców do rozwoju, ciekawych pytań i energii

  • osobowe podejście do ucznia/studenta, poznanie go oraz prawdziwe zaopiekowanie się jego rozwojem

ZAPRASZAMY WAS NA XXVI EDYCJĘ SZKOŁY TUTORÓW!

W Collegium Wratislaviense od lat fascynuje nas tutoring. W naszej codziennej pracy zależy nam na tym, aby wszystkie te powyższe umiejętności przekazywać Wam podczas wspólnych spotkań w szkołach/na uczelniach.

Już 2 marca będzie do tego kolejna okazja. Ruszamy wtedy z XXVI edycją naszego autorskiego programu rozwojowego – Szkoła Tutorów.

Zapraszamy Was do wspólnego zmierzenia się z wyzwaniami w strukturach szkolnych/uniwersyteckich oraz rozwoju w kierunku budowania relacji mistrz – uczeń.

XXVI Szkoła Tutorów będzie możliwością do:

↪ praktycznego przećwiczenia narzędzi tutorskich i coachingowych w budowaniu motywacji i realizowania indywidualnych projektów edukacyjnych,

↪ zmierzenia się z trudnymi sytuacjami w pracy,

↪ budowania wspólnej kultury organizacji bazującej na zaufaniu i współpracy,

↪ poszerzenia gamy narzędzi do prowadzenia ciekawych i inspirujących zajęć,

↪ podniesienia swoich kompetencji dydaktycznych i zarządczych,

↪ wzięcia udziału w inspirujących dydskusjach oraz poznanie wartościowych osób z edukacji i nauki,

↪ otrzymania Certyfikatu Tutora I stopnia potwierdzającego nabyte podczas szkolenia umiejętności i wiedzę.

A wszystko to dzięki:

✔ założeniom psychologii pozytywnej,

✔ metodom nauczania problemowego,

✔ talentom Gallupa,

✔ sposobom na radzenie sobie z zakłóceniami,

✔ informacji zwrotnej…

… I oczywiście naszym trenerom – tutorom. 💙

Jeśli jesteście ciekawi szczegółowego programu Szkoły Tutorów lub macie pytania organizacyjne, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.