29-06-2018

XIII Kongres Zarządzania Oświatą – będziemy tam!

Już we wrześniu odbędzie się XIII Kongres zarządzania Oświatą. Tym razem spotkany się w Toruniu.

Kongres Zarządzania Oświatą jest największym w Polsce spotkaniem kadry kierowniczej oświaty – osób, które kierując szkołami, organizując oświatę w samorządach, sprawując nadzór pedagogiczny, chcą aktywnie wpływać na politykę oświatową państwa, być u źródła wydarzeń i zmian. Celem Kongresu jest umożliwienie środowisku oświatowemu udziału w zmianach w polskiej szkole, społecznej oceny działań władz oświatowych, dialogu z resortem oświaty oraz doskonalenie zawodowe.

Udział w Kongresie weźmie ok. 1000 uczestników, w tym goście zagraniczni. Przewidziane uczestnictwo przedstawicieli instytucji i organizacji oświatowych państw UE, UJ, ORE, OSKKO.

Podczas kongresu będzie można wziąć udział w licznych wykładach i warsztatach. Collegium, jako partner tego wydarzenia zaprasza na 2 warsztaty:

  • W poszukiwaniu innowacji, czyli Design Thinking dla tutora – Trener: Agnieszka Pasek

Opis warsztatu: Praca z drugim człowiekiem to zawsze tworzenie wspólnej rzeczywistości, a więc w swej istocie proces twórczy. Innowacyjność, rozumiana jako zdolność do tworzenia nowych pomysłów i idei, to niesamowita właściwość każdego z nas – choć u jednych bardziej ukryta, a u innych widoczna gołym okiem. Jest ona niczym mięsień – nieużywana zanika, poddaje się rutynie i sztampie. Jednak tak jak każdy mięsień, poprzez odpowiednie ćwiczenia, wytrwałość i pozytywne nastawienie, może pomóc nam osiągać olimpijskie wyniki. Rozwój w tym zakresie jest ważny zarówno dla tutora, jak i dla tutee. Pomaga szukać niestandardowych metod rozwiązywania problemów, wychodzić poza utarte schematy, przełamywać rutynę, wykorzystywać posiadaną wiedzę do tworzenia zupełnie nowych teorii, idei i pomysłów. Podczas tego warsztatu zastanowimy się nad rolą oraz kondycją innowacyjności i kreatywności w naszej codziennej pracy. Za pomocą sprawdzonych narzędzi, zaczerpniętych z metodyki Design Thinking, rozgrzejemy i porozciągamy ten niezwykle ważny mięsień, tak aby jak najlepiej wykorzystywać go w trakcie naszych maratonów codzienności. Serdecznie zapraszam!

  • Co zrobić, aby chciało nam się chcieć? Czyli rzecz o motywacji – Trener: Michał Wroński

Opis warsztatu : Co nas dzisiaj motywuje do pracy, skąd bierzemy siłę i energię do działania? Co to znaczy być „proaktywnym”? Dlaczego „autonomia” jest składnikiem większości „nowych” systemów motywacyjnych? Czego potrzeba, aby powiedzieć „lubię swoją pracę”? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas warsztatu. Poznamy teorie zarządzania dotyczące motywowania oraz przyjrzymy się przykładom inspirujących liderów. Następnie przeanalizujemy, jak w ostatnich dziesięcioleciach zmieniały się systemy motywacyjne. Zastanowimy się, czy pokolenie Y, które obecnie zaczyna dominować na rynku pracy potrzebuje innych motywatorów niż wcześniejsze pokolenie X. Przeanalizujemy również kilka technik nauczania zalecanych wobec pokolenia Y. Sprawdzimy, jakie efekty niesie rywalizacja oraz stosowanie systemów kar i nagród.  Tematy motywacji i proaktywności będziemy rozpatrywać zarówno kod kątem indywidualnych potrzeb uczestników warsztatu, jak i potrzeb zespołowych.

Strona www.cw.edu.pl korzysta z plików cookies w celach statystycznych. Ustawienia przechowywanych plików cookies możesz w każdej chwili zmienić (dowiedz się jak). Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek.