09-11-2018

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu Partnerem Strategicznym VI OKT!

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu został Partnerem Strategicznym VI Ogólnopolskiego Kongresu Tutoringu.

W przyszłym roku Kongres odbędzie się pod hasłem „Między wsparciem a wymaganiem”. Szczegółowy program kongresu oraz lista dostępnych warsztatów na www.kongrestutoringu.pl

Po raz pierwszy Kongres odbędzie się we Wrocławiu. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu naszych Partnerów w tym Partnera Strategicznego.

MISJA Uniwersytetu Przyrodniczego

Od ponad pół wieku Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, pielęgnując swoje dziedzictwo i najlepsze tradycje, wypełnia misję kształcenia studentów i prowadzenia badań naukowych oraz podejmuje wszechstronne działania na rzecz wykorzystania, przekształcania, ochrony zasobów przyrody i środowiska naturalnego oraz zapewnienia wysokiej jakości życia człowieka.

Z poszanowaniem godności człowieka i dla jego dobra Uczelnia troszczy się o kształtowanie postaw młodzieży w zakresie kultury i poszanowania obyczajów akademickich w atmosferze wolności i tolerancji. Dba o szeroką dostępność prowadzonych studiów, dążąc do zapewnienia młodzieży ze wszystkich środowisk równych szans edukacyjnych.

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, jako wspólnota studentów, doktorantów, absolwentów i pracowników, dostarcza wzorce dobrych obyczajów w życiu uniwersyteckim i publicznym, a wykształcenie, które daje, pozwala na wykonywanie zawodów wymagających wysokich norm etycznych. Wspiera także wszelkie inicjatywy na rzecz integracji środowiska akademickiego, w tym wynikające z Deklaracji Pawłowickiej.

Uczelnia podejmuje wszelkie starania do stworzenia warunków umożliwiających mobilność pracowników i studentów w ramach międzynarodowych projektów edukacyjnych oraz badawczych, jak też w ramach podpisywanych umów bilateralnych z uczelniami i instytucjami oraz przedsiębiorstwami w Unii Europejskiej oraz w innych krajach. Uczelnia umożliwia studentom zagranicznym podjęcie nauki oraz prowadzenie prac badawczych. Obywatele innych krajów traktowani są na równi z obywatelami polskimi.