Historie Tutorskie – Weronika i Andrzej

HISTORIE TUTORSKIE to seria dokumentująca cykle tutoriali realizowane przez absolwentów Szkoły Tutorów Collegium Wratislaviense

W Gimnazjum nr 58 w Poznaniu im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego od 2014 r. roku zainteresowani uczniowie mogą pracować z wybranymi nauczycielami metodą tutoringu. Przez pół roku skupiają się na wybranych przez siebie tematach bądź indywidualnych celach rozwojowych, nad którymi pracują razem ze swoim tutorem. Uczniowie z założenia pracują samodzielnie, a z tutorem spotykają się raz w tygodniu.
W szkole metodą tutoringu pracuje kilkunastu nauczycieli. Co roku z tej formy korzysta kilkadziesiąt uczniów drugiej klasy gimnazjum.

Film opowiada historię cyklu tutoriali realizowanych przez Andrzeja Kabalę tutora i nauczyciela muzyki z Weroniką Świergiel – uczennicą II klasy gimnazjum.

Produkcja i reżyseria: Marcin Szala i Krzysztof Słaboń / Collegium Wratislaviense
Zdjęcia i montaż: Marcin Mokry / videofolio.tumblr.com