Wystąpienie: tutoring, edukacja, która zmienia życie

Przedstawiciele Collegium, Marcin Szala, Piotr Czekierda i Dominika Hofman-Kozłowska prowadzili seminarium i warsztaty w module: „Tutoring: edukacja, która może zmienić życie”.

Dobrą edukację można postrzegać przez pryzmat wydarzeń, które przemieniają życie (angielskie: Life Changing Experience). Tutoring może być właśnie takim spotkaniem ze „znaczącym innym” – tutorem, mistrzem, które pozwala uczniowi zaplanować swoją przyszłość i umieć ją zrealizować. Piotr Czekierda rozwinie w swoim wystąpieniu motto Collegium: „inspirujemy do wielkości”. Opowie o tym, jak skutecznie inspirować i dlaczego dzisiejsza szkoła tego potrzebuje.

Marcin Szala pokaże skuteczne wdrożenia metody tutoringu do polskich szkół i powie o co należy zadbać, by w szkole zakorzenił się tutoring. Poprowadzi również miniwarsztaty pokazujące narzędzia tutorskie.

Dominika Hofman-Kozłowska przedstawi temat wykorzystywania innowacyjnych narzędzi w prowadzeniu zajęć. Uczestnicy będą mogli decydować o tym, które tematy będą omawiane w trakcie panelu, a cały wykład będzie ilustrowany w postaci mapy myśli.

Wystąpienie: tutoring, edukacja, która zmienia życie

Dominika Hofman -Kozłowska