Akademia Liderów – relacje filmowe

Akademia Liderów to program rozwojowy dla licealistów zainicjowany przez Fundację św. Mikołaja, a realizowany przez trenerów i tutorów Collegium Wratislaviense.

„To projekt skierowany do osób w wieku 16-20 lat, w którym aktywna młodzież zdobywa wiedzę i kompetencje, by prowadzić innych do inicjatyw lokalnych. W Akademii Liderów biorą udział społecznicy, którzy mają nietuzinkowe pomysły i dużo energii” – piszą twórcy programu.

„Akademia Liderów jest inicjatywą wzmacniającą wśród młodzieży poczcie sprawczości, przekonanie, że to od nich zależy, jak będzie wyglądała ich lokalna społeczność i świat dookoła. To także ważna lekcja najważniejszych elementów przywództwa: brania odpowiedzialności, budowania wizji, skupiania wokół niej innych ludzi i działalność na rzecz bliźnich. Najbardziej cenne jest to, że młodzi ludzie realizując własny projekt społeczny uczą się tego wszystkiego w praktyce i działaniu, a nie zamknięci w czterech ścianach szkoły lub uczelni.

To, co wyróżnia Akademię od innych tego typu inicjatyw jest możliwość otrzymania indywidualnego wsparcia tutora, którego zadaniem jest w stanie nie tylko doradzić w kwestii realizowanego przez uczestników projektu, ale również uczynić z niego pretekst do wydobycia potencjału danej osoby”.

Zobacz więcej na: www.mikolaj.org.pl/Akademia

 

II edycja Akademii Liderów:

I edycja Akademii Liderów:

Podsumowanie I edycji Akademii Liderów podczas rejsu Pogorią:

Akademia Liderów – relacje filmowe

Bartosz Fingas

Bartosz jest kierownikiem programowym Szkoły Tutorów, tutorem i trenerem w Collegium oraz zajmuje się organizacją Ogólnopolskiego Kongresu Tutoringu. Prowadzi szkolenia z zakresu tutornigu, rozwoju talentów oraz mentoringu.

Strona www.cw.edu.pl korzysta z plików cookies w celach statystycznych. Ustawienia przechowywanych plików cookies możesz w każdej chwili zmienić (dowiedz się jak). Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek.