Beata Karpińska-Musiał

placeholder-tutor

Beata Karpińska-Musiał

Trener w Collegium Wratislaviense, tutor, wykładowca akademicki.

Doświadczenie

Anglistka i pedagog, od 2004 roku pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Gdańskiego, prowadzi zajęcia z językoznawstwa, glottodydaktyki, pedagogiki międzykulturowej, wykłady autorskie na temat transformacji uniwersytetu oraz zajęcia fakultatywne na specjalnościach nauczycielskich. Kształci przyszłych nauczycieli języka angielskiego. Wcześniej wieloletnia właścicielka Firmy edukacyjno-tłumaczeniowej, współpracująca z językowymi szkołami w Polsce i w Niemczech (Greifswald). Od 2013 certyfikowany tutor Collegium Wratislaviense, współpracuje z Collegium jako szkoleniowiec w zakresie tutoringu szkolnego i akademickiego oraz superwizor. W latach 2014-2016 zrealizowała w UG największy w Polsce projekt przygotowań oraz wdrożeń tutoringu w struktury kształcenia uniwersyteckiego. Beata pracuje przede wszystkim w paradygmacie pedagogiki humanistycznej i psychologii pozytywnej, starając się zmieniać oblicze współczesnego kształcenia humanistycznego w sensie systemowym. Autorka ponad 30-tu artykułów naukowych oraz dwóch książek: Międzykulturowość w glottodydaktyce (Wydawnictwo UG: Gdańsk 2015) oraz Edukacja spersonalizowana w uniwersytecie. Ideologia – instytucja – dydaktyka – tutor. (Wydawnictwo LIBRON: Kraków 2016). Pełnomocnik Dziekana ds. Tutoringu na Wydziale Filologicznym UG w roku 2015/16. Od 2015 roku Koordynatorka i Współautorka Centrum Tutorów UG.

Edukacja

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu (1993, magister filologii angielskiej), Uniwersytet Gdański (2010, doktorat w zakresie pedagogiki); certyfikat tutora akademickiego Collegium Wratislaviense; kilkanaście metodycznych kursów doskonalących w zakresie dydaktyki języka obcego w latach 2000-2010 w kraju oraz za granicą; certyfikat Instytutu Goethe’go z języka niemieckiego (Zertifikat 1)

Osobiście

Od 20 lat spełniona mama i żona naukowca, matkuje trzem synom, z których każdy spędzał dzieciństwo w innym mieście lub kraju. Globtroterka, dla której podróże są źródłem ożywczej energii i bodźcem do stawiania czoła życiu codziennemu. Czuje się u siebie w bardzo wielu miejscach Europy, ale od 2004 roku żyje w Trójmieście, kocha bowiem Bałtyk od dzieciństwa. Od zawsze godzi wyzwania paru etatów życiowo-zawodowych jednocześnie.

Strona www.cw.edu.pl korzysta z plików cookies w celach statystycznych. Ustawienia przechowywanych plików cookies możesz w każdej chwili zmienić (dowiedz się jak). Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek.