X MKT – strona główna

Ravi Scott Jain

The Ordering of Loves

Oriel College, University of Oxford

Wygłosił ponad 150 wykładów i warsztatów w Ameryce, Afryce, Chinach i Anglii na tematy związane z edukacją, teologią, filozofią, matematyką, poezją i nauką. Przez wiele lat uczył rachunku różniczkowego i fizyki oraz opracowywał zintegrowane zajęcia o nazwie „The Scientific Revolution”. Na tych zajęciach uczniowie czytają podstawowe źródła, takie jak Galileusz i Newton, aby zbadać ich głębsze znaczenie, zachowując jednocześnie matematyczny i naukowy rygor. Współautor The Liberal Arts Tradition: A Philosophy of Christian Classical Education (również w języku chińskim i portugalskim) oraz A New Natural Philosophy: Recovering a Natural Science and Christian Pedagogy. Jego trzecia książka The Enchanted Cosmos: Mathematics and the Logos who is Love (również w języku chińskim) ma zostać wydana w 2023 roku.