Autor: Natalia Matejko

Podziel si─Ö

Tutorski kanon na XXI w. – nudny schemat czy mapa drogowa na ┼╝ycie? ­čŚ║

W XXl wieku zwracamy wi─Öksz─ů uwag─Ö na to, co s┼éu┼╝y lub szkodzi zdrowiu, ┼Ťrodowisku czy relacjom mi─Ödzyludzkim. Nie boimy si─Ö udziela─ç i przyjmowa─ç dyrektywnych wskaz├│wek, tj.:

­čĺş jedz owoce, nie jedz ┼╝ywno┼Ťci wysoko przetworzonej, bo to szkodzi zdrowiu;

­čĺş jed┼║ rowerem, nie lataj samolotem, bo to szkodzi ┼Ťrodowisku;

­čĺş zadbaj o bliskich, od┼é├│┼╝ telefon, bo to szkodzi relacjomÔÇŽ

Czy podobne wskaz├│wki s─ů mo┼╝liwe w sferze strawy intelektualnej: czytaj to i s┼éuchaj tego, a tego nie, bo to szkodzi? Czy takie wskaz├│wki mog┼éyby by─ç drogowskazem na kryzysy, z kt├│rymi mierzy si─Ö wsp├│┼éczesny ┼Ťwiat?

Na jubileuszowym, X Mi─Ödzynarodowym Kongresie Tutoringu zadamy wa┼╝ne pytanie – czy istnieje kanon tutorski? Czy mo┼╝liwe jest sformu┼éowanie listy 10 ksi─ů┼╝ek, kt├│re powinien przeczyta─ç ka┼╝dy tutor lub ka┼╝dy podopieczny? Albo listy 10 film├│w, dzie┼é muzycznych, czy nawet gier komputerowych, kt├│re warto om├│wi─ç z podopiecznym niezale┼╝nie od tego, nad jakim obszarem pracujemy i jakie cele stawia sobie ucze┼ä?

Najwi─Öksze tutorskie wydarzenie w Polsce to okazja do postawienia trudnego, a zarazem bardzo wa┼╝nego pytania o wolno┼Ť─ç, inspiracj─Ö, warto┼Ťci, granice. W┼éa┼Ťnie dlatego zaprosimy go┼Ťci z Polski oraz zagranicy, kt├│rzy podziel─ů si─Ö z nami swoimi kanonami oraz dobrymi praktykami wynikaj─ůcymi z wieloletnich do┼Ťwiadcze┼ä. Gama niezwyk┼éych osobowo┼Ťci umo┼╝liwi nam r├│wnie┼╝ analiz─Ö prezentowanych podej┼Ť─ç – czy s─ů one nudnym schematem czy map─ů drogow─ů na ┼╝ycie?┬á

Zapraszamy do zapis├│w na X Mi─Ödzynarodowy Kongres Tutoringu!