19-12-2017

WOiG UG z Akredytacją Tutorską

W dniach 9-10 grudnia dziewięciu pracowników naukowych Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego przystąpiło do procesu akredytacji w ramach programu Akredytowany Praktyk Tutoringu. Tym samym zostały spełniane kryteria dla Akredytacji Wydziału.

Program Akredytacji Tutorskiej kładzie nacisk na praktyczny wymiar tutoringu,  a jego celem jest wsparcie tutorów w realizacji samodzielnych projektów tutorskich w ich środowiskach,  przygotowanie ich do roli konsultantów tutoringu a także wsparcie w budowaniu marki własnej jako tutora na rynku edukacyjnym.

Uniwersytet Gdański jest jednym z wyróżniających się na mapie Polski ośrodków edukacyjnych inwestujących w rozwój kadry dydaktycznej w tym również w obszarze tutoringu.