17-11-2017

Wizyta studyjna tutorów z Ukrainy

Dobiega końca wizyta studyjna nauczycieli i tutorów z Kijowa. Podczas wizyty odwiedzili oni cztery poznańskie szkoły: Społeczna Jedynka Poznań, 38. Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu, Szkoła Podstawowa „Skrzydła”, Szkoła Podstawowa „Horyzonty”.

Szkoły te są przykładami dobrych praktyk tutorskich zarówno dla Polski jak i dla Ukrainy. Wszystkie cztery szkoły brały udział w naszych projektach tutoringowych.
Uczestnikami wizyty byli nauczyciele i tutorzy z Kijowa. Wizyta studyjna odbyła się dzięki współpracy Collegium Wratislaviense z International Academy of Tutoring kierowaną przez Tatiana Shvets. Collegium Wratislawiense dzięki współpracy z Akademią szkoli tutorów na Ukrainie i wdraża tam projekty tutoringowe według autorskich programów rozwojowych. Aktualnie Collegium rozpoczęło wdrażanie II stopnia, a w niedalekiej przyszłości rozpocznie akredytację dla tutorów z Ukrainy.

Współpraca zaowocowała również I Międzynarodowym Kongresem Tutoringu, który miał miejsce w ubiegłym miesiącu w Kijowie i zgromadził wielu pasjonatów edukacji spersonalizowanej.