05-06-2018

Bezpłatne szkolenia z MENTORINGU

Collegium Wratislaviesne jest jednym z partnerów realizujących projekt Mentor- Tutor-Trener – kompleksowy program kształcenia osób dorosłych

Projekt jest realizowany w partnerstwie 4 podmiotów

• Agencji Rozwoju Innowacji SA;
  • Collegium Wratislaviense,
  • Związku Pracodawców Innowacyjni
  • Grone-Schulen Niedersachsen GmbH gemeinnützig.

Celem projektu jest zwiększenie udziału osób dorosłych w pozaszkolnych formach kształcenia i uczenia się przez całe życie poprzez wypracowanie, przetestowanie i wdrożenie narzędzi umożliwiających tworzenie I realizację ofert edukacyjnych  uwzględniających rozwój kompetencji kluczowych osób dorosłych z wykorzystaniem metod mentoringowych i tutoringowych. Projekt realizowany jest w 6 etapach:

1. Przygotowanie rozwiązania
  2. Testowanie rozwiązania
  3. Analiza efektów testowanego rozwiązania
  4. Opracowanie ostatecznej wersji produktu
  5. Wdrożenie rozwiązania do praktyki
  6. Wypracowanie rekomendacji

Zapraszamy na bezpłatne jednodniowe szkolenia realizowane w ramach projektu w godzinach 9-16

Dostępne terminy:

• Katowice 27.06.2018 w godz. 9 -16
    • Warszawa 28.06.2018 w godz. 9 -16
    • Gdańsk 29.06.2018 w godz. 9 -16
    • Poznań 3.07.2018 w godz. 9-16

Twój pierwszy krok do mentoringu!

To jednodniowe szkolenie pozwoli Ci zrozumieć czym jest profesjonalny mentoring i jak go wdrażać.

Dla kogo?

Osoby zajmujący się rozwojem osobistym i zawodowym:

• Coachowie, tutorzy,
  • Pracownicy działów HR,
  • Menadżerowie,
  • Doradcy zawodowi,
  • Osoby pracujące w relacji jeden na jeden.

Program:

1. Mentoring w praktyce – WPROWADZENIE
  • kiedy korzystać z mentoringu?
  • mentoring coaching consulting – podobieństwa i różnice
  • mentoring krok po kroku – jak wdrażać programy mentoringowe
  • jak wybrać i przygotować mentorów do pracy
  • dobór par w mentoring – dobre praktyki i najważniejsze ryzyka
  1. Ćwiczę kompetencje mentorskie – WARSZTATY
  • schemat sesji mentoringowej – warsztaty
  • określanie celów mentoringu – warsztaty
  • mentor pyta – warsztaty
  • mentor słucha – warsztaty
  • mentor udziela informacji zwrotnej – warsztaty

Efekty – uczestnicy:

• Potrafią zaplanować proces mentorski i efektywnie go przeprowadzić,
  • Znają skuteczne narzędzia mentorskie i wiedzą kiedy je stosować,
  • Wiedzą jak prowadzić proces określania i weryfikacji celów,
  • Mają świadomość problemów jakie mogą powstać podczas mentoringu i wiedzą jak sobie z nimi poradzić,
  • Wiedzą czym mentoring różni się od innych narządzi rozwoju osobistego i kiedy warto go stosować.

Metody pracy:

• Praca warsztatowa indywidualna i zespołowa
  • Dyskusja
  • Mini-wykład

Prowadzący: Piotr Jaworski

Certyfikowany audytor, mentor oraz trener z blisko 15-letnim doświadczeniem. Szef Collegium Mentoringu, członek Zarządu European Mentoring & Coaching Council.

Autor wdrożeń programów mentoringowych  oraz systemów zarządzania ryzykiem. Uzyskał status eksperta DG REGIO Komisji Europejskiej. Pracownik misji pokojowych w Kosovie, Serbii i Macedonii. Szef audytu w największych polskich przedsiębiorstwach oraz agencji rządowej.

Studiował w SGH oraz UMCS. Absolwent studiów podyplomowych „Coaching profesjonalny” w ALK. Ukończył również program Team Coach w Norman Bennett Academy.

Wykładowca mentoringu na studiach podyplomowych w SGH. Członek IIA Polska.

Wielki miłośnik wsi. To właśnie tam, wraz z żoną i czwórką dzieci, mieszka, uprawia winorośla i hoduje karpie. Odpoczywa biegając po lesie i słuchając dobrej muzyki z amerykańskiej wsi – blues i americana.

Piotr o sobie:

Mentoring w cudowny sposób łączy wszystkie moje doświadczenia zawodowe. Jako certyfikowany audytor potrafię słuchać i rozumieć. Jako doświadczony trener wiem jak ważna jest „dobra chemia” z mentee. Natomiast przekonanie o tym, że rada jest dobra tylko wtedy gdy pasuje do klienta, to moje doświadczenie jako konsultanta.

Więcej informacji oraz zapisy na szkolenie: szkolenia@cw.edu.pl

POBIERZ formularz rejestracyjny