10-01-2018

„Tutoring jako spotkanie” pod naszym patronatem

• Czym jest tutoring?
  • Skąd bierze się rosnąca popularność tej formy edukacji spersonalizowanej?
  • Dlaczego jest postrzegany jako panaceum na problemy edukacji i wielka szansa na elitarne kształcenie?

Na te i wiele innych pytań odpowiadają Autorzy niniejszej publikacji. Redaktorki tomu, obie mocno związane z propagowaniem edukacji spersonalizowanej w formule naukowej i szkoleniowej, zebrały kilkadziesiąt opowieści o autentycznej relacji mistrz–uczeń w murach szkół i uczelni. W pierwszej części książki przybliżają też specyfikę i kontekst pracy tutora w dzisiejszej instytucji kształcenia, zwracając uwagę na jego złożoność, esencję i rolę wartości w świecie zróżnicowanych postaw uczniów i nauczycieli. Tutorzy z całej Polski z kolei przekonują, że tutoring stanowi niezwykłą szansę dla młodego człowieka.

Collegium Wratislaviense objęło patronat merytorycznym nad publikacją. Dr Beata Karpińska-Musiał jest tutorem i trenerem CW.