16-08-2017

O Tutoringu na Ukrainie

Idea kongresu narodziła się podczas zajęć, jakie Collegium Wratislaviense realizowało w ramach programu dedykowanego Szkoły Tutorów dla nauczycieli Prywatnej Szkoły Ateny z Kijowa. Podczas wielu wspólnych spotkań wypracowano partnerski model, który pozwala na rozwijanie idei tutoringu na Ukrainie. W tym celu Collegium Wratislaviense połączyło swoje siły z IAoT (International Academy of Tutoring) a efektem współpracy jest min. wspólna organizacja I Międzynarodowego Kongresu Tutoringu oraz kolejne otwarte Szkoły Tutorów w Kijowie.

Celem Kongresu jest integracja międzynarodowej społeczności tutorów oraz szerzenie idei spersonalizowanej edukacji. Spotkanie pozwoli na prezentację dobrych praktyk tutoringowych w ramach ukraińskiego i polskiego doświadczenia pracy z dziećmi, młodzieżą i studentami . W programie kongresu m.in. wykłady, warsztaty i raporty eksperckie.

Podczas kongresu będzie można wysłuchać prelekcji naszych ekspertów: Grzegorza Grzegorczyka, Krzysztofa Słabonia, Marcina Szali oraz Beaty Karpińskiej-Musiał.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Kongresu