06-11-1999

Najczęściej zadawane pytania

Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Usprawni to znacznie proces rejestracji.

1. Jak zapisać się na szkolenie

Aby zapisać się na szkolenie należy wejść w zakładkę ZAPISY i REKRUTACJA a następnie wybrać właściwe miasto oraz termin i kliknąć REJESTRUJ. Program przeniesie nas do formularza rejestracyjnego który należy dokładnie uzupełnić. WAŻNE – aby uzupełnić wszystkie pola w tym dane do faktury. Obowiązkowo podajemy też nr PESEL który jest konieczny do wydania certyfikatu i/lub świadectwa akredytacyjnego.

1. Jak dokonać płatności zaliczki

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego i zapisaniu go, na wskazany w formularzu e-mail przyjdzie informacja zwrotna o dokonanej rejestracji oraz faktura proforma którą można pobrać i na jej podstawi dokonać zapłaty zaliczki.

1. Ile mam czasu na wpłatę zaliczki?

Zaliczka powinna być opłacona do 5 dni od daty rejestracji na szkolenie. Brak wpłaty zaliczki może skutkować utratą ceny promocyjnej a w ostateczności anulowaniem rejestracji.

1. Czy faktura za szkolenie może być wystawiona w jednej części na indywidualnego uczestnika a w drugiej na instytucję, np. szkołę?

Tak, może być wystawiona w dwóch częściach. Prosimy tylko o szczegółowe dane jaka kwota powinna być wystawiona na danej fakturze. W takim przypadku rekomendujmy kontakt telefoniczny z sekretariatem.

1. Czy jeśli z mojej szkoły/uczelni wezmą udział dwie osoby, to dostaniemy zniżkę?

Zniżka obowiązuje od trzech osób z jednej instytucji i wynosi po 100 zł/os. Zniżka dotyczy programu Szkoła Tutorów oraz programu Akredytacji Tutorskiej po ST.

6. Czy jeśli zapiszę się równocześnie na dwa programy: Szkoła Tutorów + Akredytacja Tutorska to mogę liczyć na zniżkę?

Tak. Przy wyborze pełnej ścieżki edukacyjnej przysługuje rabat w wysokości 300 zł liczony od ceny standardowej programu Akredytacji Tutorskiej.

1. Jeśli zgłoszę się teraz a zaliczkę zapłacę za miesiąc, czy obejmie mnie zniżka na udział w programie.

Nie, uczestnicy mają 5 dni roboczych na opłatę zaliczki, aby potwierdzić udział w szkoleniu w odpowiedniej kwocie.

1. Nie mam teraz pieniędzy a bardzo chcę wziąć udział w programie. Co robić?

Możemy rozłożyć płatność za udział w szkoleniu na 3 równe raty, które należy opłacić do końca udziału w szkoleniu.

1. Zgłosiłam się, ale nie dostałam dofinansowania. Chciałabym zrezygnować z udziału w szkoleniu.

W tej sytuacji możemy zaproponować rozłożenie płatności na raty.

W przypadku wpłaty zaliczki i nie podjęcia szkolenia, zaliczka zostaje zaliczona na poczet udziału w kolejnej edycji.

1. Bardzo ciekawe szkolenie… skąd mogę dostać dofinansowanie do udziału w nim?
  • Uczelnia, Szkoła /pracodawca/ – Wewnątrzszkolne Doskonalenie Nauczycieli
  • Powiatowy Urząd Pracy – kiedy ktoś jest osobą bezrobotną
  • Powiatowy Urząd PracyKrajowy Fundusz Szkoleniowy dla pracowników
  • Projekty UE
  • Dofinansowania i projekty z Urzędów Miast
  • Współpraca z dyrektorami innych szkół (szkolenia dedykowane 50%/50%)
  • Organizacje pozarządowe

1. Czy płatność może być rozłożona na raty? Do kiedy muszę je zapłacić?

TAK, jesteśmy elastyczni. Płatności możemy rozłożyć w systemie: zaliczka + 3 równe raty płatne zgodnie z ustalonym harmonogramem jednak nie późnej niż przed ostatnim zjazdem.

1. Program nie ruszył. Co z zaliczką, którą zapłaciłam? Czy zostanie mi zwrócona?

Tak. Możemy także przesunąć zaliczkę na poczet udziału w kolejnej edycji programu.

1. Jak wdrożyć tutoring w instytucji?

Poprzez realizację kompleksowego Programu Dedykowanego

1. Jaki jest czas trwania Programu Dedykowanego:
  • W wakacje rekomendujemy lipiec-sierpień: wtedy można rozpocząć wdrażanie od września (2 zjazdy po 4 dni)
  • 2 lub 3 miesiące w roku szkolnym (w odstępie ok. 2 tygodni): 4 zjazdy
  • Każda szkoła/uczelnia może indywidualnie dobierać sobie terminy i realizować program w takiej formie jaka najbardziej jej odpowiada.

1. Czy aż 18 nauczycieli powinnam przeszkolić? Nie wystarczy 2 lub 3?

Nie. Jeśli chcemy żeby tutoring w szkole/uczelni był efektywny i przynosił świetne efekty, każdy tutor powinien mieć pod swoimi skrzydłami ok. 4 – 5 podopiecznych.