19-12-2017

EDUinspiracje dla dr Beaty Karpińskiej-Musiał

Z radością informujemy, że Uniwersytet Gdański otrzymał nagrodę EDUinspiracje 2017 za realizację projektu pt. W trosce o jakość w ilości – program interdyscyplinarnego wspierania studenta filologii obcej w oparciu o metodę tutoringu akademickiego w Uniwersytecie Gdańskim kierowanego przez dr Beatę Karpińską-Musiał z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki na Wydziale Filologicznym UG. Nagroda została przyznana przez FRSE (Fundację Rozwoju Systemu Edukacji) w kategorii Fundusz edukacyjny i szkoleniowy za projekt realizowany na Wydziale Filologicznym w latach 2014-2016. Projekt zaowocował dwiema publikacjami o tematyce tutoringowej, zredagowanymi przez dr Karpińską-Musiał, podsumowującymi wyniki projektu: W trosce o jakość w ilości. Tutoring oksfordzki na Uniwersytecie Gdańskim, Studenckim piórem w tutorskim kałamarzu. Tutoring akademicki na Uniwersytecie Gdańskim oraz książką autorską dr Beaty Karpińskiej-Musiał Edukacja spersonalizowana na uniwersytecie. Ideologia – instytucja – dydaktyka – tutor. Wszystkie publikacje wydane zostały w 2016 roku. Projekt ma także swoją kontynuację m.in. w działaniach na rzecz podnoszenia jakości kształcenia realizowanych przez międzywydziałowe Centrum Tutorów UG.

Dr Beata Karpińskiej-Musiał jest trenerem Collegium Wratislaviense  dlatego szczególnie nam miło poinformować o kolejnych sukcesach naszych współpracowników.

Tegoroczna gala nagród FRSE pod hasłem Podziel się sukcesem połączona z wręczeniem nagród EDUinspiracje EDUinspirator odbyła się 7 grudnia 2017 w Reducie Banku Polskiego w Warszawie. Nagrodę w imieniu Uniwersytetu Gdańskiego odebrała pomysłodawczyni wdrażania tutoringu na Uniwersytecie Gdańskim dr Beata Karpińska-Musiał. Pani Doktor serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło i foto: https://fil.ug.edu.pl/media/aktualnosci/71975/nagroda_eduinspiracje_dla_ug_za_projekt_tutoringowy_dr_beaty_karpinskiej-musial