04-04-2017

Mentoring w Santander Bank

Już po Świętach rozpoczynamy program wdrożenia mentoringu w Santander Bank! Zapraszamy do lektury wywiadu z wiceprezesem banku

Monika: Strefa Mentoringu to nowy program rozwojowy, który właśnie wystartował. Wiem, że Zarządowi bardzo zależy na realizacji tego programu. Dlaczego?

Wiceprezes: Najprostsza odpowiedź jest taka, ze mentoring to najbardziej skuteczny i efektywny sposób przekazywania wiedzy oraz doświadczenia w organizacji. Coraz częściej spotykamy się z sytuacją gdy trenerzy lub doradcy zewnętrzni nie są w stanie dostarczyć nam specjalistycznej i niszowej wiedzy, której potrzebujemy. Okazuje się jednak, że ta wiedza jest dostępna, ale nie na zewnątrz, lecz właśnie u nas w Banku. Najlepszymi ekspertami są bowiem pracownicy Banku! Potwierdza to zresztą sukces innego programu rozwojowego – Strefy Wymiany Wiedzy.

Monika: Co jeszcze wyróżnia Strefę Mentoringu?

Wiceprezes: Przede wszystkim indywidualny charakter pracy. Relacja między mentorem i podopiecznym jest bardzo spersonalizowana. To jedyne w swoim rodzaju spotkanie dwóch indywidualności – zaangażowanego mistrza i wyjątkowego ucznia. O sukcesie mentoringu decyduje bowiem nie tylko wiedza i doświadczenie mentora, ale również zaangażowanie i chęć rozwoju podopiecznego. Dlatego właśnie chcemy, aby w programie uczestniczyli najlepsi pracownicy.

Monika: Dla kogo jest więc Strefa Mentoringu?

Wiceprezes: Strefa Mentoringu to program dla tych, którzy się wyróżniają. Dla tych, którzy chcą dla siebie i dla Banku rozwoju w szybszym tempie. Dlatego jako mentorów widzę przede wszystkim osoby z wysokich stanowisk menadżerskich – a nawet członków Zarządu. Będą to osoby o uznanej pozycji, wiedzy i dokonaniach. Zostając mentorem, pokażą oni również swoją dojrzałość organizacyjną, gotowość do bycia przywódcą i przewodnikiem. Dla tak wyjątkowych mentorów, musimy oczywiście znaleźć najlepszych podopiecznych. Będą to więc również pracownicy wyróżniający się chęcią rozwoju i ponadprzeciętnym zaangażowaniem. Praca z nimi będzie również wielką przygodą rozwojową dla samych mentorów.

Monika: Dlaczego warto zostać mentorem?

Wiceprezes: Oczywiście mógłbym odpowiedzieć na to pytanie wspominając na przykład specjalistyczne 6-dnowe szkolenie, uzyskanie certyfikatu mentora, uczestnictwo w spotkaniach wąskiej Grupy Mentorów SCB. Program rzeczywiście oferuje wiele korzyści dla mentorów. Jednak mentoring to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do rozwoju. Nie tylko dla podopiecznych, ale właśnie dla mentorów! Wyniki badań wskazują jednoznacznie, że mentorzy najbardziej cenią sobie ogromne poczucie satysfakcji i samorealizacji.  Dlatego jestem przekonany, że dla każdego kto poważnie myśli o roli lidera w naszym Banku, Strefa Mentoringu stanie się nieodłącznym etapem rozwoju. Gorąco namawiam do udziału w Programie!

Zapraszamy firmy, które są zainteresowane wdrożeniem mentoringu do kontaktu: