23-11-2017

Konferencja Super M za nami

Czym różni się mentoring od coachingu ? Jak się przygotować na wdrożenie mentoringu? Jak być dobrym mentorem? Jak właściwie korzystać z mentoringu? Jakie są nowe trendy w mentoringu? Skąd wiemy czy mentoring działa?. Na te oraz na wiele innych pytań starali się odpowiedzieć uczestnicy tegorocznej Konferencji Mentoringu SUPER M.
Collegium Wratislaviense było partnerem strategicznym konferencji.

Konferencja odbyła się w dniu 20 listopada 2017r. w Warszawie. W salach konferencyjnych Airport Hotel Okęcie spotkało się ok 200 sympatyków mentoringu.

Gościem specjalnym był profesor David Clutterbuck jeden z najbardziej znanych europejskich twórców współczesnego mentoringu i najważniejszych na świecie „HR Influences”. Współzałożyciel European Mentoring  and Coaching Council i Ambasador Specjalny EMCC. W swoim wystąpieniu profesor Clutterbuck skupił się na nurtach, które współtworzą ciągły postęp w branży tj. profesjonalizacją i jej wymaganiami, nowymi technologiami (w tym odpowiedzią na pytanie – czy coachowie mogą zostać zastąpieni przez sztuczną inteligencję?) i trendami rynkowymi. Uczestnicy przyjęli wystąpienie gromkimi brawami.

Uczestnicy konferencji oprócz wykładu mogli wziąć również udział w licznych warsztatach i prelekcjach. Z ramienia Collegium Wratislaviense jeden z wykładów poprowadził Pan Piotr Jaworski – certyfikowany audytor, mentor oraz trener z blisko 15-letnim doświadczeniem. Członek Zarządu Collegium Wratislaviense i szef Collegium Mentoringu, autor wdrożeń programów mentoringowych oraz systemów zarządzania ryzykiem.
Wykład „Ciemna strona menotoringu. Jak unikać błędów we wdrażaniu programów mentoringowych” spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie u tej części uczestników konferencji, którzy zamierzają zaimplementować rozwiązania mentoringowe w swoich organizacjach. Uczestnicy, którzy już wdrożyli proces, również chętnie dzielili się podczas warsztatu swoimi doświadczeniami, przemyśleniami.

Uwieńczeniem konferencji była debata na temat rozwoju mentoringu w Polsce w tym nadchodzących wyzwań.  Prelegentami byli Pan prof. David Clutterbuck Pani Agnieszka Kaseja, Pani Katarzyna Gierczak Grupińska, Pani Agnieszka Maciejewska, Pani Beata Staszków, Pan Adrian Migoń prowadziła Pani Dorota Warakomska. Prelegenci opowiadali uczestnikom na temat swoich doświadczeń, jak również odpowiadali na wiele trudnych pytań.

Podsumowując: prezentowane podczas konferencji tematy, nowe trendy, prezentacja praktycznych rozwiązań okazała się niezwykle przydatna dla uczestników. Spotkanie umożliwiło również wymianę poglądów i doświadczeń, jak również integrację środowisk zainteresowanych mentoringiem.

 

 

 

 

Strona www.cw.edu.pl korzysta z plików cookies w celach statystycznych. Ustawienia przechowywanych plików cookies możesz w każdej chwili zmienić (dowiedz się jak). Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek.