05-06-2018

Bezpłatne jednodniowe szkolenia z TUTORINGU

Collegium Wratislaviesne jest jednym z partnerów realizujących projekt Mentor- Tutor-Trener – kompleksowy program kształcenia osób dorosłych

Projekt jest realizowany w partnerstwie 4 podmiotów

• Agencji Rozwoju Innowacji SA;
  • Collegium Wratislaviense,
  • Związku Pracodawców Innowacyjni
  • Grone-Schulen Niedersachsen GmbH gemeinnützig.

Celem projektu jest zwiększenie udziału osób dorosłych w pozaszkolnych formach kształcenia i uczenia się przez całe życie poprzez wypracowanie, przetestowanie i wdrożenie narzędzi umożliwiających tworzenie I realizację ofert edukacyjnych  uwzględniających rozwój kompetencji kluczowych osób dorosłych z wykorzystaniem metod mentoringowych i tutoringowych. Projekt realizowany jest w 6 etapach:

1. Przygotowanie rozwiązania
  2. Testowanie rozwiązania
  3. Analiza efektów testowanego rozwiązania
  4. Opracowanie ostatecznej wersji produktu
  5. Wdrożenie rozwiązania do praktyki
  6. Wypracowanie rekomendacji

Zapraszamy na bezpłatne jednodniowe szkolenia realizowane w ramach projektu w godzinach 9-16

Dostępne terminy:

• Kraków 02.07.2018 w godz. 9-16
  • Poznań – 04.07.2018 w godz. 10:15 – 17:15
  • Wrocław- 3.07.2018  w godz. 9-16
  • Warszawa – 5.07.2018  w godz. 9-16
  • Gdańsk – 6.07.2018  w godz. 10-17

Zapraszamy na jednodniowe szkolenie, które pozwoli Ci poznać coraz bardziej popularną w Polsce metodę rozwoju osobistego i zawodowego, jaką jest tutoring!

• Dla kogo?
  • Doradcy zawodowi
  • Osoby zajmujący się rozwojem osobistym i zawodowym
  • Osoby pracujące w relacji jeden na jeden
  • Program:
  1. Wprowadzenie do tutoringu i platformy ARI – mini wykład i dyskusja interaktywna.
  2. Praca na zasobach – narzędzia odkrywania silnych stron.
  3. Badanie obszarów do pracy i wyznaczanie celów – narzędzia tutorskie

Efekty – uczestnicy:

• Poznają założenia i cele metody tutoringu oraz korzyści z jego stosowania
  • Rozwiną świadomość dotyczącą możliwych zastosowań pracy tą metodą.
  • Poznają i przećwiczą narzędzia do pracy z podopiecznymi dotyczące diagnozy zasobów (silnych stron),
  • Poznają i przećwiczą narzędzia do pracy z podopiecznymi dotyczące wyznaczania obszarów do pracy i formułowania celów rozwojowych.

Metody pracy:

• Praca w parach
  • Mini-wykład
  • Interaktywna dyskusja
  • Praca warsztatowa indywidualna i zespołowa

Krzysztof Słaboń

Trener, konsultant, mentor i tutor w Collegium Wratislaviense

Doświadczenie

Certyfikowany trener, konsultant, mentor i tutor. Przeprowadził około 1700 godzin szkoleń dla ponad 100 szkół, firm i organizacji w całej Polsce. Wieloletni dyrektor artystyczny Slot Art Festiwal.
Kilkanaście lat doświadczenia w budowaniu zespołów oraz kierowaniu organizacjami pozarządowymi i biznesowymi.
Specjalizuje się we wspieraniu procesów wdrażania programów tutoringowych i mentoringowych w szkołach i firmach (min. Gimnazjum 58 w Poznaniu, Zespół Szkół Integracyjnych we Wrocławiu, Enea Operator, Fressenius Kabi).
Ważne dla niego tematy to rozwój człowieka, komunikacja, edukacja spersonalizowana (mentoring i tutoring), myślenie strategiczne i budowanie organizacji uczących się.

• Bartosz Fingas
  • Bartosz jest tutorem i trenerem w Collegium oraz zajmuje się organizacją Ogólnopolskiego Kongresu Tutoringu. Prowadzi szkolenia z zakresu tutornigu, rozwoju talentów oraz mentoringu.
  • Doświadczenie
  • Bartosz prowadzi szkolenia z zakresu tutoringu w ramach otwartej Szkoły Tutorów, a także jako trener i konsultant w ramach programów wdrożeniowych dla szkół i uczelni wyższych (m.in. UW, UG). Posiada również doświadczenie we wdrażaniu mentoringu w administracji (MSW) i biznesie (m.in. Enea). Posiada doświadczenie ponad 1500 zrealizowanych godzin szkoleniowych. Oprócz prowadzenia szkoleń, Bartosz pracuje z młodzieżą i studentami w ramach programów tutorskich i liderskich takich jak Program Tutor czy Akademia Liderów. Jest autorem kilku artykułów na temat tutorningu i mentoringu oraz współredaktorem książki Tutoring. Teoria, praktyka, studia przypadków. Corocznie kieruje organizacją Ogólnopolskiego Kongresu Tutoringu.

Informacje i zgłoszenia:

damian.godlewski@cw.edu.pl,