09-10-2017

Akredytacja Tutorska dla Praktyków Tutoringu

Już od 7 lat Collegium wdraża programy tutoringowe w polskim systemie edukacji. Nieustannie się rozwijamy, poszerzając swoją ofertę edukacyjną,  tym samym wzmacniając pozycję lidera na rynku.  Szkoła Tutorów to uznana marka w środowisku zarówno szkolnym jak i akademickim, gwarantująca najwyższej jakości programy nauczania, merytorycznych i doskonale przygotowanych trenerów, autorskie, gotowe narzędzia do pracy z podopiecznymi oraz wyjątkowe, tak bardzo cenione przez Was, indywidualne podejście i wsparcie. Inspirujemy do wielkości, wyznaczają standardy dla zawodu tutora  oraz wytyczając jego ścieżkę rozwoju.

Z myślą o naszych absolwentach oraz w trosce o ich stały rozwój i wsparcie, przygotowaliśmy Program Akredytacji Tutorskiej. Jest to  autorski program kształcenia, stanowiący następny stopień w rozwoju kariery zawodowej tutorów. Program odpowiada na zgłaszaną przez środowisko potrzebę ustawicznego pogłębiania wiedzy i umiejętności, przy jednoczesnym tworzeniu przestrzeni dla tutoringu na polskim rynku edukacyjnym.

Program w obecnej wersji jest przeznaczony dla absolwentów Praktyka Tutoringu i zakłada jeden dwudniowy zjazd szkoleniowy zakończony procesem akredytacji. Uroczysty odbiór akredytacji planowany jest podczas Forum Tutoringu, czyli spotkania które stworzy przestrzeń na podsumowanie szkolenia oraz umożliwi nawiązanie kontaktów zawodowych. Program Akredytacji Tutorskiej zakłada wyposażenie uczestnika w wiedzę i umiejętności pozwalające na:

• samodoskonalenie pracy własnej w zgodzie z kodeksem etycznym tutora,
  • pogłębienie refleksji nad tożsamością tutora oraz własnej samoświadomości,
  • nabycie umiejętności budowania marki własnej jako tutora na rynku edukacyjnym,
  • analiza możliwości rynkowych dla zawodu tutora, nakreślenie możliwości biznesowych uczestników programu oraz wypracowanie profili i ofert tutorskich na ogólnopolskim portalu tutoring.edu.pl,
  • zestaw nowych, gotowych narzędzi wspierający tutora w pracy z podopiecznym.

Szczegółowe informacje  o programie, warunkach udziału oraz płynących z niego korzyściach w zakładce Akredytacja Tutorska

Pracując nad program akredytacji równocześnie pracowaliśmy nad przygotowaniem portalu edukacyjnego, poświęconego tutoringowi, który ma pełnić role  platformy wiedzy oraz umożliwić prezentację wizytówek on-line Akredytowanych Praktyków Tutoringu . Uruchomienie portalu planowane jest na pierwszą połowę grudnia. Akredytacja Tutorska stwarza też szereg ciekawym możliwości promocji dla placówek edukacyjnych, które w swoich zespołach posiadają Akredytowanych Praktyków Tutoringu. Już niebawem prześlemy szczegółowe informacje w tym zakresie.

Pierwsze dwie edycje Akredytacji Tutorskiej są zaplanowane w Warszawie i Gdańsku:

• 1-2.12.2017 Warszawa
  • 9-10.12.2017 Gdańsk

Zachęcamy do skorzystania z oferty ponieważ kolejna taka możliwość otworzy się dopiero jesienią 2018r. Dodatkowo przygotowaliśmy dla Państwa rabat cenowy – rejestrując się na szkolenie do 28.10 uzyskacie 50 zł rabatu i zapłacicie 449 zł zamiast 499 zł. Link do rejestracji.

Zapisy na szkolenie trwają do 17 listopada w tym do 28.10 można skorzystać z promocyjnej ceny.

Opiekun Programu – Dorota Wlaźlak

dorota.wlazlak@cw.edu.pl